101001 комплет за опашка приколка за LED приколка 10V112V под 80 инчи

Опис:

SKU #: 101001 12V комплет за светло за опашка приколка за LED приколка за под 80 инчи

• Задните светла на левата и десната LED приколка Светлата имаат 7 функции: стоп / вртење / опашка / заден рефлектор / страничен рефлектор / странично светло / светло за регистарска табличка. 

• 18-мерач 100% чист бакарен жичен појас осигурувајте дека LED светлата на приколката прават добра работа под вода.

• Технологијата на запечатување со звучно заварување обезбедува цврстина на запечатување на LED задните светла.

• Лесно е да се инсталираат потопните светла за приколка.


 • Бродско пристаниште: Нингбо, Кина
 • Мин. Нарачка Колку: 1000 компјутери / комплети
 • Нормално време на испорака: 45 дена
 • Сертификат: ISO9001, DOT FMVS108
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Детали за производот

  # 101001 комплет за опашка приколка за LED приколка 12V за приколка за брод за приколка под 80 инчи водоотпорна

  Комплет за опашка за опашка приколка

  Точка бр.                            101001 Тип                                          Комплет за опашка за опашка приколка                                    
  Големина 4-5 "x 5" x 1,5 "                       Сертификација ОДОБРЕН ДОТ САЕ FMVSS 108
  Материјал PMMA леќа, куќиште на ABS                           Функција  Стоп / Сврти / Опашка / Заден рефлектор / страничен рефлектор / странично светло /  светло на регистарската табличка     

  Напон              

   

  12 В.  Должина на жици  25ft 
  Водоотпорен  IP68  Пакет  1 комплет / школка, 12 комплети / ctn 

  101001W-5                          12V Submersible Boat Led Trailer Tail Light Kit Truck Waterproof Trailer Lights for Trailer (4)            06

    Сите LED опашка светло                                                      4 LED светла за страничен обележувач                                        Големина

    Десната опашка светло има 16 LED диоди: 12 со кои се соочува задната страна Секое светло има 4 LED, 2 повеќе од нормалното капаче на Len: 4,5 ″ x 4,5

    големи LED диоди и 4 SMD LED-странични обележувачи. слични светла. Посветла и побезбедна. Висина: 5

    Левото опашка светло има 19 LED диоди: 12 заден поглед на водоотпорна стапка е IP 68. Ширина: 1,5

    големи LED диоди, страничен обележувач 4 SMD LED

    и 3 бели LED диоди свртени надолу (за лиценца

    осветлување на плочи)

  101001W_meitu_1                        7                    2_meitu_4_迷你看图王

      Во согласност со ДОТ                                                           Апликација                                                                  Потоплив и водоотпорен

      100% се во согласност со стандардите ДОТ. Се вклопуваат за чамци со ширина под 80ft, RV, џет ски Сонично заварување и секој можен јаз е  

      100% проверка на квалитетот пред испорака. и комунална приколка. запечатен со лепак, за подобра водоотпорност.

      На пр. фотометриски

  4-1                                                                     61hrbtaJCxL._AC_SL1100_

    Инсталација                                                                                                                Поврзување на жици

    Поврзете ја BROWN жицата на стегачот за багажникот (4) со 18 мерач 100% чист бакарен жичан жик осигурете се

    жица на светлата за трчање на влечното возило. светлата за приколки работат добро под вода.

    Поврзете ја ELLолтата жица на стегачот за багажникот со

    лево стоп и светло на светлото на возилото.

    Поврзете ја ЗЕЛЕНА жица со возилото за влечење Десно

    Запрете и вклучете го светлото.

    Закачете ја жицата за бела земја на влечното возило

    рамка

  Нашата фабрика

    1. Имаме фотометарска машина за тестирање ДОТ / ЕМАРК, машина за тестирање на животната средина и др.

    2.100% инспекциски работи на производната линија за да се гарантира квалитетот на производите.

    3.OEM услугата може да се обезбеди.

    4. Фокус на пазарите во Северна Америка повеќе од 10 години.

    5. Набавете Рис, Керт, Тримакс, Доведој, травтеј, Блејзер, Булдог и др.

  factory6

  Осврти на клиенти

  QQ图片20200628121845

  Најчесто поставувани прашања

    П1. Дали сте производител или трговско друштво?

    О: Ние сме водечка фабрика лоцирана во Нингбо, hejеџијанг.

    П2. Ова е моја прва набавка, дали можам да добијам примерок пред нарачката?

    О: Да, примерокот може да се испрати до клиентот бесплатно.

    П3. Можете ли да обезбедите OEM услуга?

    A.Да, ние обезбедуваме OEM услуга и имаме богато искуство и вештини.

    П4. Кои се вашите услови за плаќање?

    О: T / T и Paypal се прифатливи.

    П5. Што е со времето за испорака?

    О: Општо земено, ќе бидат потребни 45 дена по приемот на вашата аконтација. Специфичното време на испорака зависи од предметите и количината на вашата нарачка.

    П6. Како го гарантирате квалитетот на производот?

    О: Нашите производи се произведени во строг систем за контрола на квалитетот и стапката на дефект ќе биде помала од 0,2%.

    П7. Каков вид гаранција давате?

    О: Ние обезбедуваме 1 година од датумот на испорака.

  Контактирајте не

  QQ图片20200702143028


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја